4 powody dla których pokochasz Gdańsk

Razem z żoną  któryś już raz z kolei wybraliśmy się na weekendową wycieczkę do Gdańska. To jedno z nielicznych miast Polski, do których moglibyśmy uciekać co tydzień. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu turystów, którym Gdańsk niewątpliwie może się poszczycić, tamtejsze bazy usługowe – zarówno baza noclegowa, jak i gastronomiczna – są stale poszerzane o kolejne atrakcyjne oferty.

Nasz romantyczny nocleg w Gdańsku spędzimy w jego najbardziej urokliwej części, bo w samym Śródmieściu, nieopodal brzegu Motławy. Oto nasze cztery krótkie powody, dla których pokochasz Gdańsk:

1. Morze

Choć Zatoka Gdańska chyba jeszcze długo ciepłą wodą chwalić się nie będzie, to wyznaczone tam kąpieliska należą do najbezpieczniejszych i najbardziej zadbanych w Polsce. O uroku spacerów nadbałtyckimi plażami, o zachodzie słońca chyba za dużo pisać nie trzeba. Dodam tylko, że my najbardziej lubimy ten nadmorski pas, który ciągnie się z Sopotu aż po gdyńskie klify.

2. Rozmaitość

Co do różnorodności i wielokulturowości Trójmiasta wątpliwości chyba nikt mieć nie może. Oprócz zabytkowej architektury Gdańska, którego dobrze opowiedziana historia potrafi powalić z nóg, mamy jeszcze Sopot. Sezonowe szaleństwo przyciąga tam młodych i spragnionych nocnego życia Trójmiasta, którego epicentrum znajduję się właśnie przy sopockim Monciaku. Gdynia natomiast do młode, biznesowe centrum trzech miast, której mieszkańcy cieszą się największym zadowoleniem z życia. Będąc w Gdyni koniecznie odwiedźcie Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

3. Klimat

Wszechobecny tu luz, spokój i uprzejmość wzbudza w nas chęć natychmiastowej przeprowadzki do Gdańska.. Na szczególną uwagę zasługuje Oliwa, Nowy Port i Biskupia Górka. Nie można również nie docenić zdrowotnego wpływu jodu wdychanego w nadmorskiej bryzie.

4. Charakter portowo-stoczniowy

Coś bez czego trudno wyobrazić sobie dziś Gdańsk, to z pewnością stoczniowe żurawie, które najlepiej podziwiać podczas spaceru terenami Stoczni. Przestrzeń ta jest już od dawna otwarta dla turystów, a od niespełna dwóch lat na tamtejszych terenach wzniesiono Europejskie Centrum Solidarności. To wyjątkowe miejsce, które upowszechniać ma dziedzictwo Solidarności. Oprócz stałej wystawy w siedzibie Centrum mieści się również biblioteka, całoroczny ogród oraz archiwum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *