Atrakcje Łukęcina przyjazne dla wszystkich

Łukęcin to niewielka miejscowość nadmorska, która każdego roku w sezonie przyciąga turystów z kraju i z zagranicy. Położona na północy województwa zachodniopomorskiego, na Wybrzeżu Trzebiatowskim ,w gminie Dziwnów, jest niezwykle ciekawym miejscem. Co przyciąga tutaj turystów z Europy?

Oprócz oczywiście niewielkich kosztów pobytu, pięknej plaży i czystej wody przyciąga ich wiele atrakcji. Co roku w sierpniu odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów na położonej w odległości 28 km od Łukęcina wyspie Wolińska Kępa. Na te wczesnośredniowieczne imprezy przybywają pasjonaci rekonstrukcji wydarzeń z całej Europy. W położonym niedaleko Trzęsaczu (oddalonym o 9 km), odbywa się każdego roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej. W ciągu trzech dni odbywają się tu recitale, konkursy dla młodych gitarzystów oraz warsztaty, które przyciągają miłośników tego instrumentu z Polski i Europy.

Bogata baza noclegowa Łukęcina zapewnia wypoczynek niejednokrotnie z wliczonym wyżywieniem. Wymagający turyści znajdą tu dla siebie odpowiednie noclegi w ośrodkach wczasowych, pensjonatach i kwaterach prywatnych. Znajdzie się także tańsza opcja zakwaterowania dla mniej wymagających. Łukęcin przyciąga również harcerzy. Przybywają tu licznie na różne obozy harcerskie, gdzie mogą realizować swoje zadania i cele wykorzystując pola namiotowe, bliskość lasu i morza.

Szczególny mikroklimat Łukęcina powstały w wyniku połączenia jodu z aromatem lasu iglastego, przyciąga tu osoby skarżące się na dolegliwości układu krążenia oraz układu oddechowego. Wybudowano tu nawet filię uzdrowiska z Kamienia Pomorskiego, gdzie każdego roku przebywają liczni kuracjusze.

Usprawnić można tu również narządy ruchu na licznych ścieżkach spacerowych i trasach rowerowych. Dla miłośników jazdy konnej przewidziano przejażdżki zarówno bryczką jak i konno. Dla dzieci można wybrać naukę jazdy na kucyku. Łukęcin posiada również rozległe pole golfowe z 9 dołkami, a także 18-dołkowy mini golf i trasy do nordic walkingu. Ta urokliwa miejscowość przyciąga turystów z całej Polski, a także Europy zapewniając spokój, wypoczynek, regenerację organizmu oraz liczne atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *