Atrakcje w Lesku

Lesko jest miastem znajdującym się nad Sanem w województwie podkarpackim. To miasto zauroczy i przyciągnie każdego. Każdy z nas znajdzie tu coś dla siebie, coś niepowtarzalnego i niezwykłego, coś co sprawi, że poczujemy się wspaniale. Lesko oferuje bogatą bazę noclegową. Każdy, nawet najbardziej wymagający wczasowicz, znajdzie tutaj miejsce odpowiednie dla siebie. Atutem jaki ma Lesko i noclegi jest przyjazna atmosfera panująca w miejscowości.

Będąc w Lesku koniecznie trzeba zobaczyć dawną synagogę. Jest ona położona przy ulicy Berka Joselewicza. Synagoga ta wcale nie przypomina świątyni, raczej jest podobna do zamku obronnego. Ten budynek prezentuje się w Lesku od 400 lat. W chwili obecnej jest tam stworzona galeria miejska, w której artyści bieszczadzcy prezentują swoje dzieła. Znajdziemy tam prace plastyków, fotografów i rzeźbiarzy. Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest pomnik książki. Usytuowany jest on na placu obok Ratusza, więc z pewnością łatwo tam trafić. Jest to jeden z trzech takich pomników w Polsce. Pomysłodawcą pomnika książki jest dyrektor i założyciel Wydawnictwa BOSZ – Bogdan Szymanik. Autorem tego dzieła jest rzeźbiarz Andrzej Pityński, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, który od 1974 roku mieszka w USA. Na granitowym postumencie jest zlokalizowany ziemski globus, z którego wyłania się ręka człowieka, który trzyma w niej książkę oraz ręka dziecka, która wyciągnięta jest do tłumu. Na książce znajdują się dwa cytaty, jeden Cypriana Kamila Norwida zaś drugi Tomasza Manna.

Warto także obejrzeć Głaz Legionowy ustawiony w 1934 roku. Inicjatorem tego pomnika był ówczesny burmistrz miasta Mieczysław Małek. Na pomniku znajduje się pamiątkowa tablica. Jest on usytuowany w Lesku przy Rynku, tuż naprzeciwko Ratusza. Podziwiając piękno Leska warto zatrzymać się w Domkach i Pokojach Na Równej. Są one zlokalizowane, jak wskazuje sama nazwa, na ulicy Równej 8. Oferują nam 50 miejsc noclegowych. Każdy z pokoi wyposażony jest w: duże łóżko małżeńskie, łazienkę, balkon, TV, internet, dodatkowe rozkładane łózko dla dziecka. Ponadto do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia, każdy pokój korzysta z osobnej lodówki. Jeżeli chodzi o domek to w jego skład wchodzą: salon, aneks kuchenny, łazienka, dwie sypialnie. Ponadto do dyspozycji gości został oddany bezprzewodowy dostęp do internetu oraz telewizja naziemna. W ofercie obiektu znajduje się również parking, gdzie można zaparkować swój pojazd. Dla dzieci przygotowany został piękny plac zabaw, który z pewnością ucieszy każdego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *