Białogóra i jej urokliwa plaża

Ostatnio opowiadaliśmy o Świnoujściu [➛http://1mieszkaniedlamlodych.pl/zabawy-dla-dzieci-w-miejscowosci-swinoujscie-373/], teraz czas na kolejne urokliwe letnisko nad Bałtykiem. Białogóra to urocza miejscowość położona nad morzem wśród lasów. Znajduje się między Władysławowem a Łebą. Przy wschodniej części rozpoczyna się Nadmorski Park Krajobrazowy [➛http://npk.org.pl/o-nas-4/]. Jedną z najlepszych atrakcji, jakie można tam znaleźć jest plaża.

Białogórska plaża charakteryzuje się dużą szerokością oraz piaszczystością, a jednocześnie nawet w sezonie letnim jest mało zaludniona. Każdy znajdzie na niej kawałek dla siebie, który będzie w takiej odległości od innych przebywających, że komfort poczują nawet ci, którzy potrzebują dużo przestrzeni. Znajduje się ona 1,5 km od centrum, ale nie jest to problem nie do pokonania, ponieważ na plażę prowadzą dwie drogi. Jedna z nich skierowana jest do tych, którzy lubią czuć mocny grunt pod nogami i chcą jechać autem. Ulica Morska to droga utwardzona (asfaltowa). Warto nią podjechać na plażę bryczką, którą można wypożyczyć albo rowerem i pozostawić go na strzeżonym parkingu dla jednośladów. Jest to dodatkowa atrakcja, jeśli chcemy się zrelaksować, a przy okazji aktywnie spędzić czas. Druga droga na plażę wiedzie przez las, część rezerwatu przyrody Białogóra – od ulicy Plażowej i jest idealna dla osób, które chcą się przespacerować i przy okazji wybrać drogę przy akompaniamencie przyrody.

Przy wejściu na plaże numer 33 zorganizowano kąpielisko morskie. Obejmuje ono 100 m linii brzegowej i jest to zdecydowanie wystarczająca ilość. Piasek na plaży jest czysty i drobny, a morze w tym rejonie niezbyt głębokie, więc spokojnie mogą się tam odnaleźć również najmłodsi. Jeśli uwielbiamy podziwiać zachód słońca lub jego wschód tuż nad morzem, to dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie zakwaterowania znajdującego się jak najbliżej plaży. Taką możliwość daje rozbudowana baza noclegowa [➛http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bialogora,0.html], która w Białogórze wykazuje się obfitością w wyborze. Białogórska plaża jest dobra dla osób, które chcą wypocząć w ciszy i spokoju, delektując się otaczającą przyrodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *