Ciekawe muzea w Zielonej Górze

Zielona Góra to niezwykle ciekawe miasto. Położone w województwie lubuskim, jest nieodłącznie związane z wielowiekową tradycją winiarską. Fascynujący zakątek Polski wprowadzi nas w inny świat. W tym mieście na każdym kroku możemy poczuć historię. Warto odwiedzić kilka miejsc, które najlepiej zobrazują dawne wydarzenia. Prawdopodobnie nie ma lepszego miejsca do nauki historii niż muzeum. Zanim jednak wybierzemy się na podbój Zielonej Góry, koniecznie zarezerwujmy odpowiedni nocleg Zielonej Góry. Z pewnością przypadnie nam do gustu szeroki katalog ofert. Bez problemu znajdziemy tutaj pensjonaty oraz hotele. Dostępne są także ośrodki wypoczynkowe oraz gospodarstwa agroturystyczne.

Muzeum Dawnych Tortur i Wina w Zielonej Górze to miejsce, które trzeba zobaczyć. Nietypowa nazwa z pewnością nas zaciekawi. Muzeum Dawnych Tortur podlega pod Muzeum Ziemi Lubuskiej. Dowiemy się tutaj sporo mrocznych sekretów na temat wyroków i tortur w średniowieczu oraz czasach nowożytnych. Zobaczymy ekspozycję na temat prawa karnego. Poznamy metody tortur. Wiele ciekawych doznań czeka na nas w muzealnej piwnicy. Z pewnością usłyszymy tutaj jęki skazańców oraz dźwięki łańcuchów. Muzeum przekaże nam także mroczną prawdę na temat palenia kobiet posądzanych o czary. Te tragiczne tortury miały miejsce również Zielonej Górze w XVII wieku. Ekspozycje z pewnością dostarczą nam sporo emocji.

Muzeum Wina pomoże nam poznać nieco zagadnień dotyczących bogatej historii oraz tradycji winiarskiej w Zielonej Górze. Ekspozycja od 2008 roku również mieści się w piwnicach, podobnie jak Muzeum Tortur. Wystawa winiarska została specjalnie przeniesiona do tych pomieszczeń, aby jeszcze lepiej zobrazować tę kulturę i tradycję. Co ciekawe, jest to jedyna ekspozycja stała w Polsce, która ukazuje jednocześnie historię winiarstwa oraz kulturę winiarską.

Niewątpliwie warto zobaczyć fantastyczną kolekcję rzeźb głów boga wina – Bachusa. Znajdziemy ich aż dziesięć. Zostały wykonane przez Wiesława Arminajtisa. Ciekawą kompozycję tworzą także sprzęty stosowane do produkcji wina. Muzeum posiada całą linię produkcyjną. Zobaczymy między innymi prasy winiarskie, filtry, pompy ręczne, urządzenia do korkowania i etykietowania. Niewątpliwie warto odwiedzić to miejsce. Pobyt w Zielonej Górze z pewnością będzie fascynującym przeżyciem. Klimatyczne muzea wprowadzą nas w inny świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *