Karwia – piękna plaża i atrakcje w okolicy

Karwia to niewielka letniskowa miejscowość, leżąca pomiędzy Władysławowem i Dębkami. To jedno z ulubionych miejsc wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem ze względu na rozległą, szeroką plażę. W razie niepogody natomiast, w okolicy znajdziemy wiele miejsc wartych odwiedzenia.

Nadmorska plaża w Karwi rozciąga się na długości około 3 km i należy do najszerszych na polskim wybrzeżu, a obok kąpielisk znajduje się przystań rybacka i ujście do morza Kanału Karwianka. Rozmiary plaży sprawiają, że łatwo znaleźć tutaj miejsce dla siebie, a część otaczających ją terenów należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz obszaru chronionego, gdzie zimują cenione gatunki morskich ptaków. Niekiedy w wodach Bałtyku poza letnim sezonem spotkać można nawet foki i morświny. W okolicy wytyczono również ścisłe rezerwaty przyrody. Ciekawostką jest, że kilka kilometrów od zabudowań Karwi, w granicach Jastrzębiej Góry znajduje się najdalej na północ wysunięty punkt Polski, oznaczony obeliskiem „Gwiazda Północy”. A kiedy już zawędrujemy w tę okolicę, warto odwiedzić ciekawe przyrodnicze tereny zwane Lisim Jarem, latarnię morską na przylądku Rozewie, a w razie niepogody – aquapark. Stosunkowo niedaleko stąd też do Władysławowa, gdzie możemy zwiedzić Dom Rybaka, Muzeum gen. Hallera, zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu oraz duży port morski. Znajdziemy tu również wiele atrakcji dla dzieci – obiekty sportowe i rekreacyjne, wesołe miasteczka i inne. Jeśli mamy więcej czasu, możemy wybrać się do Trójmiasta lub na Półwysep Helski – tam czekają nas liczne atrakcje zarówno historyczne, jak i przyrodnicze.

Chociaż sama Karwia nie oferuje zbyt wielu atrakcji na niepogodę, to jest to świetna baza noclegowa, z której możemy zwiedzić najważniejsze punkty Pomorza. Dojechać tutaj możemy autobusem z różnych stron Polski – w sezonie wielu przewoźników uruchamia specjalne linie. Jeżeli chodzi o noclegi, Karwia ma liczne pensjonaty i ośrodki wczasowe oraz rozbudowaną bazę prywatnych kwater oferujących pokoje (szukając miejsc do spania w internecie, w wyszukiwarkę wpisz hasło: "Karwia meteor"). W okolicy znajdziemy również gospodarstwa agroturystyczne. Ceny są dosyć przystępne i rodziny z dziećmi nie będą miały problemu ze znalezieniem dogodnego miejsca. Poza sezonem wakacyjnym niewiele się tutaj dzieje, ale dla niektórych i to może okazać się plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *