Międzybrodzie Bialskie – turystyka

Międzybrodzie Bialskie to malownicza wieś znajdująca się w województwie śląskim, zamieszkiwana przez trzy i pół tysiąca mieszkańców. W okolicy znajduje się zarówno jezioro, jak też kilka rzek. Żarnówka Duża i Żarnówka Mała to nazwy dwóch części, a także rzek znajdujących się w obrębie tej miejscowości. Sam region określany jest także jako sprzyjająca relaksowi okolica, w której można odnaleźć ciszę, przyrodę, wytchnienie, a także szlaki turystyczne, których uczęszczanie ma na celu poprawienie sprawności fizycznej. Wybierając Międzybrodzie Bialskie jako miejsce wypoczynku na pewno znajdziemy odpowiedni nocleg. Infrastruktura noclegowo-gastronomiczna jest tutaj na wysokim poziomie.

W okolicy można znaleźć coś dla miłośników paralotni, gdyż funkcjonuje tu szkoła paralotniarzy i innych sportów związanych z lataniem, a mianowicie szkoła szybowania. Takie unoszenie się w powietrzu bez hałasu silnika może być dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla osób, które docenią widoki na okolice znajdujące się poniżej. W okolicy Międzybrodzia Bialskiego, także amatorzy hulajnóg poczują się jak w raju testując łatwą, liczącą 6 km trasę w okolicy góry Żar oraz nieco bardziej skomplikowany odcinek terenu górskiego.

Międzybrodzie Bialskie, to piękna miejscowość turystyczna i rekreacyjna. Zlokalizowane niedaleko jezioro dostarcza ochłody i wodnych atrakcji. A zorganizowane w okolicy szkoły latania szybowcami i na paralotni też mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Miłośników tenisa ucieszą zapewne otwarte korty tenisowe. Na fanów motoryzacji czekają quady i rajdy off road samochodami terenowymi po pięknej, górskiej okolicy. W czasie deszczowych dni do dyspozycji jest kręgielnia. Ku radości najmniejszych w regionie funkcjonuje całoroczny tor saneczkowy. Dla zorganizowanych wycieczek przewidziane są rejsy grupowe łodziami żaglowymi i wycieczki górskie. A zimą czekają narty i snowboard dla spragnionych wrażeń na śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *