Ojców – doskonała baza wypadowa

Bez względu na to czy planujesz długi urlop, czy chcesz odpocząć podczas weekendu, warto wybrać się do Ojcowa w województwie małopolskim. Czeka tu na Ciebie wiele atrakcji związanych zarówno z historią Polski, jak i piękne widoki, dzięki którym szybko zregenerujesz siły i będziesz znów gotowy do pracy. Noclegi w Ojcowie to miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi, ale równie szybko mogą tu znaleźć zakwaterowanie miłośnicy samotnych wędrówek. Kwatery prywatne oferują swoim gościom nie tylko doskonałą, rodzinną atmosferę, ale i wspaniałą domową kuchnię.

Co możesz zobaczyć w Ojcowie?

Przede wszystkim Ojcowski Park Narodowy, który rozciąga się na terenie ponad 20 kilometrów kwadratowych. Możesz skorzystać z jednego z 5 szlaków turystycznych, dzięki którym twoje codzienne wędrówki będą bardzo aktywne, a zwiedzanie usystematyzowane. W niecałą godzinę jazdy samochodem możesz natomiast odwiedzić Zamek w Ogrodzieńcu, który jest niezwykłą atrakcją zwłaszcza dla dzieci, z uwagi na to, że znajduje się tutaj Park Miniatur. Jest tu większość zrekonstruowanych twierdz z całej okolicy. Na dzieci czeka tu również ogromny rodzinny plac zabaw.

W odległości 27 kilometrów od Ojcowa znajduje się natomiast atrakcyjny o każdej porze roku Kraków. Oprócz obowiązkowego zwiedzania Zamku Królewskiego powinieneś zobaczyć także synagogi na Kazimierzu. W tej najpopularniejszej dzielnicy żydowskiej Krakowa znajdziesz także charakterystyczne uliczki, wiele wystaw i galerii, które przeniosą cię w zupełnie inny klimat. W sezonie letnim możesz tutaj wziąć udział w Festiwalu Kultury Żydowskiej, kiedy to odbywają się liczne koncerty, a w pobliskich galeriach pojawiają się wystawy tematyczne, związane z kulturą i historią żydowską.

W ramach odpoczynku od codziennego zwiedzania i wędrówek po okolicy Ojcowa, możesz także zorganizować rodzinny wypad do Wieliczki. Jest tam drogocenna dla zdrowia tężnia solankowa, do której budowy wykorzystano modrzew. Tężnia w Wieliczce posiada także taras widokowy, z którego możesz podziwiać piękne widoki na panoramę miasta. Będąc w tak popularnym miejscu nie możesz sobie odmówić zwiedzenia tutejszej kopalni, która od lat jest wpisana na listę UNESCO. Warto tu zobaczyć urokliwą kaplicę św. Kingi.

Wszystkie wspomniane atrakcje będą w zasięgu twojej ręki, jeśli zdecydujesz się skorzystać z bazy noclegowej w Ojcowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *