Piękne Podlasie – warte odwiedzenia

Bez wątpienia, mnóstwo osób w Polsce i za granicą naszego kraju, kojarzy ziemię Podlasia z małymi wioseczkami, które żyją sobie swoim własnym powolnym rytmem, zawsze jednak w zgodzie z przyrodą i jej naturalnym biegiem. Kto już tu był, wie, że jest w tym sporo racji. Nie brakuje w tym regionie miejsc, które wręcz nakłaniają do choćby chwilowego postoju, zatrzymania się, błogiego odpoczynku, wyciszenia i oderwania od otaczającej nas rzeczywistości.

Na szczęście najpopularniejsze szlaki turystyczne na Podlasiu, takie jak na przykład interesująca Kraina Otwartych Okiennic czy cudowny Rezerwat Krzemianka, nie przytłaczają jeszcze zbyt dużą ilością turystów, nawet w sezonie letnim. I to właśnie w tych okolicach jest najwspanialsze. Niesamowite i w ogóle niezatłoczone miejsca, otoczone zewsząd fantastyczną przyrodą albo śladami kultury i arcyciekawej historii. Do tego dochodzi bogato rozbudowana baza noclegowa na terenie całego rejonu. Bez wątpienia każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ten kto kiedykolwiek wypoczywał już na Podlasiu, przekonał się na własnej skórze jak smakuje wielokulturowość. Niezliczone imprezy plenerowe, lokalne festyny i zabawy – a to wszystko okraszone przepyszną kuchnią z pogranicza Polski i Litwy (to jeden ze znaków rozpoznawczych tego miejsca). Każdy wielbiciel przyrody i wypoczynku wśród zieleni bez wątpienia powinien zorganizować swój urlop właśnie tutaj. Rezerwaty przyrody, leśne kompleksy edukacyjne są wielką zaletą i siłą, a także najciekawszym atutem regionu.

Podlasie wypełnione jest wręcz po brzegi miejscami, które warto zobaczyć. Brak masowej turystyki w tym sprawia, że możemy zarezerwować urlop na każdą porę roku [info pod "meteor-turystyka.pl – Podlasie"]. Wczasy tu to także wspaniała lekcja wychowawcza dla najmłodszych, niewykluczone, że również dla starszych. Jeden z najsłynniejszych w Europie – Podlaski Szlak Ekumeniczny pozwala cieszyć się pięknem natury, a tym samym dokładnie się zapoznać z tajemniczymi i niezwykle interesującymi lokalnymi legendami i informacjami. Klasztor Kamedułów, Grabarka, Tykocin, Meczet w Kruszynianach czy nawet Muzeum Ikon w Supraślu to tylko niektóre miejsca warte poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *