Płock – gdzie warto pójść?

Nasz udany urlop zależy oczywiście od miejsca, w którym chcemy go spędzić, ale również od naszego podejścia i wiedzy na temat miasta, do którego się wybieramy. To właśnie jest bardzo ważne w Płocku, ponieważ na pierwszy rzut oka nie emanuje ono licznymi atrakcjami, co wcale nie znaczy, że ich nie ma. Oczywiście szeroka oferta kwaterunkowa nad Wisłą i ilość turystów sugeruje nam, że w mieście ukryte są prawdziwe rozrywkowe i turystyczne perełki. Wszystko zawiera się w tym, aby wykazać się odrobiną dobrej woli i poszukać tych miejsc, a na pewno nikt nie będzie tego żałował.

Jeżeli chcemy oddalić się nieco od samego centrum miasta to warto pójść w góry tumskie. Jest to przykład idealnego wykorzystania przez miasto potencjały naturalnego, aby zdobyć klientów i promować Płock na całą Polskę. Możemy po prostu zrobić sobie zdrowotny, nieco czasami wyczerpujący spacer. Jednak kiedy wejdziemy na szczyt, nie będziemy żałować naszych wysiłków i potu. Ze wzgórza widać panoramę całego miasta, wraz z pięknie przedstawionym i ulokowanym zamkiem książąt mazowieckich. Nie dziwi więc fakt, że każdego roku przez to miejsce przewija się kilka tysięcy turystów z całej Polski i nawet Europy. Ostatnimi czasy polskie miasteczka stały się również docenione i bardzo popularne wśród turystów z Rosji. Jeżeli chodzi o wspomniany już zamek to miał on wiele różnych funkcji – wzniesiony w czternastym wieku budynek przez długi czas służył jakoś klasztor i świątynia. Po drugiej wojnie światowej miejsce to również dostało nową funkcję – stało się muzeum i jest nim do dnia dzisiejszego. Z racji tego, że jest to swego rodzaju mieszanka stylu sakralnego i komercji mamy tutaj bardzo dużo zbiorów związanych z kościołem. Co z dziećmi?

Tutaj Płock również oferuje kilka ciekawych miejsc, w których maluchy na pewno nie będą się nudzić. Jednym z nich jest zoo. Nie byłoby w nim nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że ogród ten zlokalizowany jest na dużej wysokości, a także są tutaj zwierzęta, których nie doświadczymy w innych polskich ogrodach zoologicznych. Najmłodsi bardzo cieszą się z wizyt tutaj, ponieważ wszystkie informacje są klarowne i ciekawie zredagowane, tak aby najmłodszych jak najbardziej zainteresować. Jest to miejsca dla całej rodziny, które relaksuje i daje wytchnienie oraz zachęca do dalszego eksplorowania miasta.

One thought on “Płock – gdzie warto pójść?

  1. Zamek Książąt Mazowieckich jest moim zdaniem najpiękniejszym zabytkiem w Płocku i jeśli się odwiedza to miasto, to koniecznie należy go zwiedzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *