Stronie Śląskie – stąd do Sudetów dwa kroki

Stronie Śląskie to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa w Sudetach, która od pewnego czasu przeżywa dynamiczny rozwój infrastruktury urlopowej. Choć miasto powstało dopiero w XX wieku, to jednak dzięki swoim naturalnym walorom i lokalizacji stało się centrum całej gminy. Obecnie jest to bardzo atrakcyjna destynacja wakacyjnych podróży Polaków, którzy kochają odkrywać mniej znane, lecz wyjątkowo ciekawe zakątki kraju. Stronie zaprasza zarówno latem, kiedy oferuje możliwość uprawiania turystyki krajoznawczej, jak i zimą, kiedy narciarze mogą szaleć na pobliskich stokach od rana do późnych godzin nocnych. Miasto posiada dobrą bazę turystyczną, w skład której wchodzą obiekty noclegowe i lokale gastronomiczne. Na przyjezdnych czeka cała lista atrakcji, wśród których warto wymienić ciekawe miejsca związane z historią tych ziem, między innymi otwartą dla zwiedzających Kopalnię i zakłady produkcji szkła „Violetta”. Niezwykłe zabytki świadczące o wielowiekowych tradycjach zainteresują zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Stronie Śląskie to jednocześnie doskonała baza wypadowa w najpiękniejsze zakątki Sudetów, dlatego na urlop warto zabrać również ekwipunek niezbędny do górskich wycieczek. W okolicy znajduje się słynąca ze swojej malowniczości Jaskinia Niedźwiedzia, w której można zobaczyć cudowną kompozycję nacieków i form skalnych. Tworzą one obraz miejsca niemal magicznego, posiadającego niepowtarzalną, tajemniczą atmosferę. Jest chroniona dzięki utworzonemu na jej obszarze rezerwatowi przyrody. Oprócz niego, na terenie gminy wydzielono trzy podobne strefy ochrony. Natomiast cały region znajduje się w granicach Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, obejmującego miejsca najcenniejsze ze względu na wyjątkowość walorów przyrodniczych. Okolica jest niezwykle widokowa, a ukształtowanie terenu sprzyja pieszym wędrówkom oraz uprawianiu turystyki rowerowej. Co ciekawe, gmina posiada najwyższy wskaźnik lesistości w skali całego kraju.

Do odwiedzin w Stroniu Śląskim zachęca również doskonale rozbudowana baza noclegowa, która gwarantuje najwyższy poziom usług i dbałość o satysfakcję gości. Turyści mogą wybierać spośród dużej liczby hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów oraz wielu innych form zakwaterowania (sprawdź), które zapewnią pozytywne wrażenia i ułatwią eksplorację regionu Kotliny Kłodzkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *