Strumień radości w Rymanowie-Zdroju

Rymanów-Zdrój to urokliwa osada uzdrowiskowa w województwie podkarpackim w powiecie krośnieńskim. Zlokalizowana jest wśród zielonych terenów na brzegu rzeki Tabor. Pozwala nam to cieszyć się niezwykłym klimatem i widokami, o które trudno w innym miejscu. Popularny kurort dla turystów zyskał swoją sławę pod koniec lat 80., dziś natomiast jest jednym z najczęściej wybieranych tego typu ośrodków wczasowych, ze wspaniałym mikroklimatem, poprawiającym nasze siły witalne.

Chcąc odwiedzić to miejsce, dobrze jest się zapoznać z jego historią, sięgającą aż po czasy neolitu. Liczne wykopaliska udowodniły, że już w tym czasie człowiek doceniał naturalne walory tego miejsca. W XIV wieku zyskało ono oprócz dwóch zamków, których niestety nie mamy okazji podziwiać, również prawa miejskie. Natomiast to przeszłość związana z wiekiem XX i Anną Potocką jest nam bliżej znana. Bowiem to właśnie dzięki jej odkryciu źródeł wody dziś możemy się cieszyć z tego miejsca.

Baza noclegowa jest dobrze rozbudowana i rozwija się z każdym rokiem, do tego doskonała lokalizacja powoduje, że nie ma nic lepszego, niż pobyt w tym kurorcie. Noclegi we wsi Rymanów to oferta czekająca na turystów i goszcząca każdego z osobna w bardzo przyjazny sposób. Komfortowe pokoje w połączeniu z naturalnymi walorami uzdrowiska powodują, że możemy tu poczuć się wyjątkowo. Dziś do dyspozycji mamy takie źródła jak Tytus, Celestyna czy Ignacy i Naftusia oraz wiele innych, z których możemy swobodnie korzystać.

Nie zapominajmy jednak, że oferta turystyczna obejmuje o wiele więcej atrakcji. Wymienić należy przede wszystkim spływy kajakowe, które w sezonie letnim odbywają się tu regularnie, a żeby wziąć w nich udział wcale nie musimy posiadać doświadczenia, gdyż trasa nie jest wymagająca. Są tez zabytki, których zwiedzanie przyniesie nam sporą dawkę wiedzy o tym miejscu. W Rymanowie-Zdroju możemy zobaczyć na przykład wartościowe zabytki sakralne, takie jak drewniany kościół w Haczowie czy kościół pw. Marii Magdaleny. Tu zachwyca przede wszystkim oryginalność i zachowanie tradycyjnych zdobień. Jest jeszcze Muzeum Przemysłu oraz drugie, znajdujące się w XVIII-wiecznej posiadłości. Rymanów-Zdrój to miejsce zapierająca dech w piersi, mimo że powietrze sprzyja wentylacji. Piękno i prostota kurortu podbijają sera coraz liczniejszego grona wczasowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *